مقدمات شبکه های کامپیوتری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...

مشخصات مدرس

بهزاد شاه پسندی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی

ویدئو معرفی

مشخصات دوره

راهنمای خرید از سایت

مدت دوره: 26 دقیقه

تعداد فصل ها: 2

تضمین کیفیت و گارانتی بازگشت هزینه  کیفیت این آموزش توسط گروه آس پلاس تضمین شده است. در صورت عدم رضایت از آموزش ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی به شما بازگشت داده می شود.

تالیف گروهی  برنامه ریزی ، تدریس و باربینی فیلم ها توسط گروهی از اساتید و دانشجویان انجام میشود تا خطا های احتمالی را به حداقل برسانیم

دانلود آنی و ارسال سریع  فعال سازی لینک دانلود بلافاصله پس از ثبت سفارش / ارسال پستی به همراه کد رهگیری مرسوله در اولین ساعت اداری روز

به روز رسانی رایگان آموزش های جدیدی که به بسته اضافه می شود را به رایگان می توانید از پنل خود دانلود کنید

توضیحات دوره

شبکه رایانه‌ای یا شبکه کامپیوتری مجموعه‌ای از کامپیوترهای مستقل و متصل به یکدیگر هستند که با یکدیگر ارتباط داشته و تبادل داده می‌کنند. مستقل بودن کامپیوترها بدین معناست که هر کدام دارای واحدهای کنترلی و پردازشی مجزا بوده و بود و نبود یکی بر دیگری تأثیرگذار نیست.

تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی متصل به شبکه را گره‌های شبکه (network node) نیز می‌نامند. با استفاده از شبکه‌های رایانه‌ای می‌توان داده‌های کوچک و بزرگ را در زمانی اندک از نقطه‌ای به نقطه دیگر منتقل کرد. شبکه‌های کامپیوتری بسته به نوع‌شان به سخت‌افزار (مانند روتر، سوئیچ، اکسس‌پوینت، کابل و…)، نرم‌افزار (مانند سیستم‌عامل و اپلیکیشن‌های مختلف) و پروتکل‌های خاص شبکه (مثل TCP و IP و…) نیاز دارند.

در این فصل به برخی از مقدمات شبکه نظیر معرفی انواع تجهیزات و سخت افزار شبکه پرداخته می شود و همچنین شبکه ها از نظر نوع سایزبندی، پرروتکل ها ، بی سیم بودن و یا سیمی و مثال هایی نظیر اینکه هر شبکه در کدام دسته بندی و موارد کاربرد آن مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

سرفصل های دوره

فصل اول: مقدمات اولیه

فصل دوم: مقدمات

فصل سوم: آدرس IP و زیر شبکه ها

فصل چهارم: شبکه های وایرلس

فصل پنجم: آشنایی با اکتیو دایرکتوری

فصل ششم: پیاده سازی شبکه های اولیه

فصل هفتم: پیاده سازی شبکه تخصصی

فصل هشتم: آشنایی با روتر ها

فصل نهم: کانفیگ روتر ها

فصل دهم: آشنایی با سرویس های ویندوز سرور

فصل یازدهم: اجرای برخی از سرویس ها

فصل دوازدهم: اتحاد هارد دیسک ها