آموزش نرم افزار اسکچاپ sketchup

آموزش اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی 1400 به همراه قوانین مالیاتی مرتبط

همانگونه که مستحضرید ارسال اظهارنامه مالیاتی همواره به عنوان یکی از پرچالش ترین موضوعات مالی بین جامعه حسابداری و عمدتا مدیرانی که نتیجه کار واحد مالی را در تهیه اظهارنامه ببیند مطرح است، برای همین آموزش اظهارنامه مالیاتی یکی از مهمترین آموزش ها برای واحد های مالی می باشد.

گاها در تهیه اظهارنامه مالیاتی با سوالات متداولی از جمله چگونه اظهارنامه مالیاتی درست و با پشتوانه قانونی تکمیل کنیم؟ نحوه تبدیل کردن سود حسابداری به درآمد مشمول مالیات چگونه است؟ نحوه استفاده از معافیت ها چگونه است؟ جرائم ناشی از عدم پرداخت و عدم ارسال و هزاران سوال دیگه که در این کلیپ به آن پاسخ داده خواهد شد.

همواره حسابداری به عنوان یکی از رشته های پولساز و دارای بازار کاری خوب شناخته می شود اما باید بدانید برای این موضوع باید وقت و سرمایه گذاری بر روی خودتان را از همین حالا شروع کنید و با دانستن قوانین مالیاتی، استانداردهای حسابداری، قوانین تجارت، قوانین کار، موضوعات مربوط به حسابرسی و حتی حقوقی و صرف وقت تبدیل شوید به یک حسابداری که پولساز باشد و بتواند به جز خودش برای بقیه هم کارآفرینی کند.

قوانین مالیاتی همواره به عنوان یکی از پولسازترین و برندترین موضوع در بین اقشار مختلف جامعه شناخته شده همه میخواهند زود از دست سازمان امور مالیاتی نجات پیدا کنند. همه میگردن دنبال کسی تا از بلاتکلیفی مالیاتی و قوانین آن نجاتشان دهد.

به جهت راحت تر شدن و آموزش بهتر قوانین مالیاتی سعی کردیم آنها را در اجزا کوچکتر تبدیل کنیم و امروز میخواهیم با یک بخش خیلی مهم و مورد نیاز جامعه امروز یعنی اظهارنامه مالیاتی بخشی از این قوانین را به شما آموزش بدیم. بی شک با دانستن این قوانین گامی بلندی در افزایش دانش خود برداشته اید و ضمن اینکه مسیر حرفه ای شدن را شروع کرده اید راه شما در تهیه و ارسال اظهارنامه بسیار تسهیل و بسیار حرفه ای خواهد شد.

در پکیج پیش رو سعی شده است نکات کاملی در همه ابعاد اشخاص حقوقی ارائه کنیم به نحوی که مهندسی اظهارنامه مالیاتی را به راحتی انجام دهید.

بخشی از موضوعات اشاره شده در این ویدئو:

آیا شرکت ها باید اظهارنامه املاک تهیه کنند؟

آیا اگر من یادم رفت معافیتی را در اظهارنامه قرار دهم مشمول استفاده از آن خواهم شد؟

اگر موعد مقرر اظهارنامه رو به پایان بود و من شرایط ارسال اظهارنامه نداشتم چطور؟

یا نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی در سال 1400 چقدر است؟ 25 درصد؟ یا کمتر یا بیشتر؟

و سوالات مختلف دیگه که به همه اونها اشاره خواهیم کرد.

اما اگر بخواهیم اظهارنامه را در یک جمله تعریف کنم باید بگم که اظهارنامه یک فرمت گزارش دهی هست و یک زبان مشترک بین من مودی و سازمان امور مالیاتی که در آن اطلاعات هویتی اطلاعات مالی مثل گردش موجودی کالا، نحوه محاسبه بهای تمام شده و …  و همین طور اطلاعات سود و زیان و ترازنامه گنجانده می شود. به عبارت دیگه اظهارنامه زبان مشترک مودی و سازمان امور مالیاتی هست و از آنجا که اداره دارایی در 25 درصد سود سهیم است باید بپذیریم که شریک ماست شریکی گردن کلفت و مجازی.

مفاد قانونی زیادی وجود دارد که از اهمیت اظهارنامه صحبت کرده مثلا تبصره 1 ماده 1466 همین قانون یا مفاد 192. 193.157 و … که هر کدام به شکلی ارسال اظهارنامه و تمکین به ارسال آن در موعد مقرر اشاره شده است.

اما بزارید زیاد نترسونمتون و کمی از اقدامات خوب سازمان امور مالیاتی با هم صحبت کنیم که وفق ماده 97 قانون مالیات های جدید تا حد زیادی امکان این که در سنوات آینده (از رسیدگی های سال 1398 شروع شده است) اظهارنامه خود مودی مورد پذیرش قرار بگیره به این صورت که موتور ریسک سازمان رو به اطلاعات واصله از مودی را با اطلاعات دریافتی از بانک ها، موسسات مالی و پولی، اداره ثبت و… بررسی می کنند و اگر کم ریسک باشد اظهارنامه ارسالی مودی مورد پذیرش خواهد بود در غیر این صورت اگر سیستم پردازشگر سازمان امور مالیاتی مودی را پر ریسک تشخیص دهد خود سازمان اظهارنامه ای را تنظیم و مالیات را مشخص خواهد کرد.

شاید با مطالعه این متن تا حدود زیادی تونسته باشیم که به اهمیت و جایگاه اظهارنامه در حسابداری و بلد بودن قوانین مرتبط با آن اشاره کرده باشم که چقدر میتونه در بالا بردن سطح دانش شما، توانمندی شما و اینکه کم کم پا در عرصه ای بزارید و پول سازی کنید بشه شاید هم براتون کمی سخت شده باشه اما قول میدم با دیدن این ویدئو عاشق کارت میشی و با انگیزه تر از قبل در حرفه ات کار میکنی.

0 Comments

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نوع دوره: غیر حضوری

سطح دوره: مقدماتی تا پیشرفته

پیش نیاز: ندارد

تاریخ بروزرسانی: 25 آبان 1400

زبان: فارسی

مدت دوره: 3 ساعت

2 فصل

حجم دوره:530MB

روش دریافت: دانلود فایل دوره

پشتیبانی: بخش دیدگاه و تیکت پشتیبانی